Okolo Třeboně / music festival
Nejbližší akce
+ +
dnů
hodin
minut
sekund

Navigace:

Okolo Třeboně

  03.06.2005

Zdroj: Zpravodaj Nová Bystřice

Již 14. ročník mezinárodního multižánrového festivalu Okolo Třeboně se bude letos konat od 1. do 4. července. Na několika scénách se opět v programu objeví tradiční i zcela noví interpreti. Předběžný program: Pátek 1.7. od 19.00 hodin IRISH DEW, ZNOUZECTNOST, INKULULEKO YABATSHA SCHOOL OF ARTS (Zimbabwe), JARRET a DIVOKEJ BILL Sobota 2.7. od 18.00 TOLHAJE (PL), NEZMAŘI, TRABAND, Iva Frühlingová, LORD BISHOP (USA) a DĚDA MLÁDEK ILLEGAL BAND Neděle: 3.7. od 18.00 Dan Kohout Band, Pampalini, FUNKY JAMM, CLOU, TATA BOJS Dále účinkují například Michal Braxatoris + Bafalo, DIVADLO JÁRY CIMRMANA, DIVADLO V PYTLI, TŘEBOҊTÍ PIŠTCI a další.

Okolo Třeboně

  27.05.2006

Zdroj: www.kultak.cz

Festival Okolo Třeboně patří mezi nejstarší multižánrové přehlídky v České republice. Mísí se v něm různé hudební žánry, neobvyklá koncertní spojení s divadlem, pouličními happeningy, sportovními i recesistickými závody a společenskými akcemi. Festival má svou neopakovatelnou atmosféru rámovanou nádherným renesančním zámkem a unikátním historickým centrem města. Mezi hudbou a divadlem na návštěvníky čekají krásné rybníky, ideální trasy pro cyklistiku, ale také rybí speciality či výtečné pivo.

Okolo Třeboně

  25.05.2006

Zdroj: www.proglas.cz

Na začátku prázdnin se pravidelně koná festival Okolo Třeboně. Letošní (už patnáctý) ročník proběhne od 30. června do 2. července. Koncerty se v Třeboni poprvé uskuteční paralelně na dvou scénách. První bude tradičně na zámeckém nádvoří a nabídne hudbu různých žánrů. Druhá se bude konat v pivovaru Regent a soustředí se hlavně na bigbeatové kapely. Na letošní Okolo Třeboně přijede například Miro Žbirka, Petr Bende, Karel Plíhal, Vladimír Mišík, Jan Hrubý, Radim Hladík, Vašek Koubek, Fleret, Nezmaři, Znouzectnost, Acoustic Impact, Jiří Bílý, Michal Braxatoris + Bafalo, Eggnoise a další. Stejně jako uplynulých 14 let nebudou chybět ani kmotři festivalu - skupina Nezmaři. Po loňském velmi úspěšném vystoupení se do Třeboně vrátí také Inkululeko Yabatsha School of Arts ze Zimbabwe. Prvním australským hostem v historii festivalu bude písničkář Jamison Young. Velký zájem je již nyní také o dvě představení hry Divadla Járy Cimrmana Cimrman v říši hudby. Posledním koncertem bude 2. července vystoupení Třeboňských pištců ve Schwarzenberské hrobce. Doprovodný program festivalu obsahuje tradiční položky jako je Běh Járy Cimrmana, jehož výtěžek bude opět věnován Nadačnímu fondu Slunce pro všechny, cyklistický závod Okolo Třeboně, happeningy, pouliční divadlo nebo besedy a promítání o Aljašce, Patagonii a džungli na Nové Guineji. Další informace najdete na www.okolotrebone.cz.

Okolo Třeboně

  29.06.2006

Zdroj: TV Nova

Právě teď - Jižní Čechy Moderátor (Lucie Kándlová): Jako každoročně prázdniny začínají v Třeboni. Už zítra se představí hvězdy folku i rocku na festivalu Okolo Třeboně. Ten letos slaví 15 let a zahájí ho zítra v 17 hodin Divadlo Járy Cimrmana. Chybět nebude ani běh Járy Cimrmana s kufry a zimníky, který startuje v sobotu ve 13 hodin z náměstí. Festival zakončí v neděli koncert Třeboňských pištců ve Schwarzenbergské hrobce. Petr Barnáš, organizátor festivalu: Budem samozřejmě celý víkend hrát, ale všechno soustředíme na hlavní den. V sobotu budeme hrát na třech scénách, takže každý si opravdu najde, na co bude mít chu. Od Miro Žbirky, Petra Bendeho, Nezmarů, spoustu zahraničních kapel.

Okolo Třeboně

  14.07.2007

Zdroj: www.slunce.info

Stává se skoro tradicí, že uživatelé služby DDV Nouzov vyráží do Třeboně, kam je zve p.Barnáš na hudební festival Okolo Třeboně.Součástí hudebního festivalu je i "štafetový běh" na 4 x 12,5 metrů a vytrvalostní běh Járy Cimrmana, kterých se nejen zúčastňujeme, ale i pravidelně vyhráváme.Trenérem našeho mužstva byl totiž Ladislav Smoljak, který závod i odstartoval. V průběhu celého festivalu probíhá veřejná sbírka a prodáváme naše výrobky a tak nám pobyt za hudebního doprovodu v Třeboni rychle utíká A když uleháme pozdě večer do postelí nám k usínání doléhají písničky Janka Ledeckého, kterými festival končí. Nedělní procházkou po malebném městečku se loučíme s přáním, abychom mohli zase příští rok přijet.

Okolo Třeboně

  19.06.2005

Zdroj: www.centrum.cz

Již 14. ročník mezinárodního multižánrového festivalu se koná 1.-4.7. v Třeboni. Na několika scénách se opět v programu objeví tradiční i zcela noví interpreti. Z letošních držitelů Andělů se v Třeboni objeví TATA BOJS a TRABAND. Další účinkující DIVOKEJ BILL byl nominován hned ve dvou kategoriích. Diváci se dále mohou těšit na stále populárnější IVU FRÜHLINGOVOU, v Třeboni starého známého MICHALA BRAXATORISE + BAFALO, kmotry festivalu NEZMARY nebo na zahraniční hosty. Letos to bude původně newyorský, ale v poslední době v Evropě domestikovaný LORD BISHOP a první africký host v historii festivalu - INKULULEKO YABATSHA SCHOOL OF ARTS ze Zimbabwe. Vystoupí také DĚDA MLÁDEK ILLEGAL BAND, DAN KOHOUT BAND, ZNOUZECTNOST, domácí TŘEBOҊTÍ PIŠTCI a mnoho dalších. Nemůže samozřejmě chybět ani DIVADLO JÁRY CIMRMANA a DIVADLO V PYTLI. Více na stránkách: http://www.okolotrebone.cz

Okolo Třeboně

  14.06.2005

Zdroj: www.mix.cz

Již 14. ročník mezinárodního multižánrového festivalu Okolo Třeboně se bude letos konat od 1. do 4. července. Na několika scénách se opět v programu objeví tradiční i zcela noví interpreti a žánrová pestrost letos překonává všechny předchozí ročníky. „Letos se nám podařilo sestavit program skutečně napříč žánry, od rocku přes pop a funky až po world music a folk, od méně známých kapel přes hvězdy hitparád až po držitele Andělů,“ řekl dramaturg festivalu Pavel Barnáš Horkou novinkou v programu je skupina CLOU, jejíž klip k Island Sun právě nyní vysílá MTV Europe. Přijedou také držitelé Andělů TATA BOJS (skupina, rockové album a videoklip roku) a TRABAND (žánrová cena za World Music). K hvězdám bude patřit i DIVOKEJ BILL a stále populárnější IvA FrühlingovÁ. Ze zahraniční přijede LORD BISHOP (USA), první africký host v historii festivalu - INKULULEKO YABATSHA SCHOOL OF ARTS ze Zimbabwe a polská skupina TOLHAJE. Program hlavní festivalové scény naleznete na konci této tiskové zprávy. Velký zájem byl také o scénu v parku. „Jen letos projevilo zájem o vystoupení více než tři sta skupin a sólistů. Vybereme to, co nám připadá nejzajímavější a stále více se snažíme, aby se do výběru zapojovali i diváci. Ostatně – festival děláme pro diváky, ne pro sebe,“ řekl Pavel Barnáš. I letos se pojede cyklistický závod s předem známými výsledky, který se bude konat již po páté. Uskuteční se také třetí ročník Běhu Járy Cimrmana s kufrem a v zimnících. Výtěžek ze startovného bude opět předán Nadačnímu fondu Slunce pro všechny, který pomáhá handicapovaným dětem. Nebudou chybět ani další pouliční divadelní představení, happeningy, noční scéna v pivovaru a řada dalších akcí. Vstupenky jsou distribuovány prostřednictvím Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal a na dalších prodejních místech. K dispozici je také možnost přímé objednávky prostřednictvím e-mailu na vstupenky@okolotrebone.cz. Nejaktuálnější informace vždy zájemci naleznou na www.okolotrebone.cz Pátek 1.7. od 19.00: IRISH DEW, ZNOUZECTNOST, INKULULEKO YABATSHA SCHOOL OF ARTS (Zimbabwe), JARRET a DIVOKEJ BILL Sobota 2.7. od 18.00 TOLHAJE (PL), NEZMAŘI, TRABAND, IvA FrühlingovÁ, LORD BISHOP (USA) a DĚDA MLÁDEK ILLEGAL BAND Neděle: 3.7. od 18.00 Dan Kohout Band, PAMPALINI FUNKY JAMM, CLOU, TATA BOJS Dále účinkují například Michal Braxatoris + Bafalo, DIVADLO JÁRY CIMRMANA, DIVADLO V PYTLI, TŘEBOҊTÍ PIŠTCI a další.

Copyright 2015 Pavel Barnáš - Agentura BÁRNY, Realizace: Euro Grid Support Center s.r.o.