Okolo Třeboně / music festival
Nejbližší akce
+ +
dnů
hodin
minut
sekund

Navigace:

Dosud neznámé prostory třeboňského zámku přivítaly výtvarníky i muzikanty...

  23.10.2013

Dosud neznámé prostory třeboňského zámku přivítaly výtvarníky i muzikanty...

Koncert Pavla Barnáše a jeho přátel rozezvučel nově zpřístupněné bývalé sýpky třeboňského zámku.

Dosud neznámé prostory třeboňského zámku přivítaly výtvarníky i muzikanty

Unikátní prostory bývalých sýpek v podkroví třeboňského zámku, které byly dlouhá desetiletí návštěvníkům skryté, přivítaly nejprve unikátní výstavu moderního umění pod názvem „Proč jsme tady“, a pak i neméně unikátní koncert Pavla Barnáše a dlouhé řádky jeho muzikantských přátel.

Svá výtvarná díla třeboňským i přespolním návštěvníkům prezentovaly více než tři desítky více i méně známých výtvarníků z několika zemí. Podle autora projektu, profesora pražské AVU Jana Mladovského, byla výstava jakýmsi zkušebním testem, zda by v Třeboni mohlo vzniknout významné centrum moderního umění.

12. října se uskutečnil koncert, který byl zároveň dernisáží výstavy. Vystoupil na něm violoncellista Pavel Bárny Barnáš a jeho přátelé. Pavel si zahrál se všemi formacemi, které se během večera na pódiu objevily.

Nejdříve to byli brzy čtyřicetiletí Třeboňští pištci (jako dnes již bývalá, ale zakládající členka musím konstatovat, že ten čas běží o dost rychleji, než se zdá). Pavel s nimi hraje skoro stejně dlouho, jako Pištci koncertují, takže jejich společná cesta od klasiky přes jihočeské lidovky až po evergreeny neměla jako tradičně chybu.

Pak se na improvizovaném jevišti objevilo trio Pavel, Petr Žampach a já. Naše velmi příležitostná kapela zabrousila do folku, jazzu i šansonu a sama za sebe musím říct, že to bylo skvělé. Oběma kolegům z kapely i publiku, které nás vřele podporovalo i přes vlezlou zimu, musím jen poděkovat a už se zase těším na další hudební setkání.

Dalším hostem byla téměř domácí Pavlína Jíšová s dcerou Adélou Jonášovou. Adélka jde velmi zdatně v máminých stopách, a to nejen jako zpěvačka a muzikantka, ale také jako velmi talentovaná skladatelka. Na Pavlínu navázala folková Bonsai č. 3, s Pavlovým festivalovým parákem Václavem Koblencem. Zvláště improvizace pro dvě violoncella byla úchvatná - Pavel byl skvělý, jako vždy, ale cellistka z Bonsaie č.3 mu zdatně konkurovala.

Pak už zima přemohla i mě, takže poslední kousky jsem už neslyšela, ale bylo to moc příjemné setkání. Měli bychom si to zopakovat (nejradši někdy v létě).

 

Magdalena Boukhemisová

Copyright 2015 Pavel Barnáš - Agentura BÁRNY, Realizace: Euro Grid Support Center s.r.o.