Okolo Třeboně / music festival
Nejbližší akce
+ +
dnů
hodin
minut
sekund

Navigace:

Cyklozávod 2015 letos nebo až napřesrok?

  28.06.2015

Cyklozávod 2015 letos nebo až napřesrok?

Tato otázka vás již nemusí trápit. Jak to bylo aneb kterak Okolo o kolo 2015 přišlo.

Vážení sportovní i jiní přátelé.

Jistě je vám známo, že přípravy příštího ročníku jakékoli akce začínají bezprostředně po ukončení ročníku stávajícího. Tak tomu bylo i v případě ukončení loňského ročníku Cyklozávodu Okolo Třeboně Nezmaři Tour 2014.

Realizační výbor  se sešel hned po ukončení závodu, vyhlášení výsledků, oslav a následného vystřízlivění. Byly vytýčeny cíle a metodika tréninku na příští ročník tak, jak to vyžadovaly metodické pokyny ministerstva pro školství, sport a tělovýchovu mládeže ještě než šel ministr Marcel do chládku.

Ovšem pod vlivem pověstné pracovitosti realizačního týmu došlo k drobné chybce. Ve zběsilém pracovním tempu byl nedopatřením přehlédnut konec kalendářního roku 2014 a tak veškeré záznamy a metodické pokyny byly nadále směřovány k zajištění PŘÍŠTÍHO ročníku. Tím bohužel došlo k tomu, že po odeslání žádosti o grant a o dotace z Cyklistického operačního programu COP – jihozápad bylo realizačnímu týmu sděleno, že požadavky na finanční zajištění onoho PŘÍŠTÍHO ročníku budou zařazeny do čekatelského seznamu žádostí o dotace pro rok 2016 i s případným zajištěním překladu do arabštiny.

Proto vinou drobné nepozornosti z přepracování, jíž se rozhodně nezříkáme, nebude příslušnou komisí EU zajištěno finanční krytí LETOŠNÍHO ročníku, který tak musí být bohužel zrušen.

Věřím, že tuto frapantní situaci pochopíte a budete se o to víc těšit na další PŘÍŠTÍ ročník, který by tedy měl správně proběhnout v roce 2016. Pokud ovšem nedojde k zásahu kulturní komise EU, která se právem obává, aby nedošlo jízdou na kole k urážce nových, do té doby asimilovaných obyvatel EU, neboť jak známo, Prorok na kole neuměl. Pokud tomu tak bude, byl loňský ročník poslední a vy na něj vzpomínejte v dobrém a obrázky z něj si uchovejte v hlavě, dokud jí ještě máte.

Za realizační tým: ředitel pro koncepční a strategický rozvoj Pavel Zajíc
 

Copyright 2015 Pavel Barnáš - Agentura BÁRNY, Realizace: Euro Grid Support Center s.r.o.