Okolo Třeboně / music festival
Nejbližší akce
+ +
dnů
hodin
minut
sekund

Navigace:

Michal Willie Sedláček

 rok vzniku: 2011,  město: Lšelín
 stav účasti: finalista

Michal Willie Sedláček

Základní informace

Michal Willie Sedláček je plzeňský písničkář, který od roku 2011 interpretuje své písně po plzeňské klubové scéně. Oplývá plným hlasem, kytarou a foukací harmonikou. Písně doplňuje příjemnými tóny příčná flétna v podání Evy Sedláčkové. Tvoří vlastní alternativní folkovou muziku, která je inspirována španělskými rytmy, cikánskými motivy, trampingem i jejich vlastním životem.
Třikrát se zúčastnil pardubického oblastního kola Porty, ze kterého se v roce 2016 probojoval do celostátního finále v Řevnicích, kde získal „Stříbrnou Portu“. Téhož roku postoupil s písní „Eda“ do semifinálového kola autorské Porty v Ústí nad Labem.
Nejen díky oceněním na Portě, hrál na festivalech Pernštejnská Fortuna, Folkové Chvojení, Trampský Širák, Šídlovák Oupn Ér a díky pozvání Mirka Ošance i na country festivalu Pod Hůrou v Lázních Bělohrad.
Spolupracuje s plzeňskými folkovými kapelami, např. Čáry Máry a Alternativa. S dalším plzeňským písničkářem Hynkem Kočím pravidelně vystupuje na koncertech s názvem "Tři Barvy Folku" kterými ukazuje folk v různých alternativách nejen v Plzni, ale i v jiných městech Západočeského kraje.
Díky výhře v soutěži Šídlovák Fajf oupn Ér (2013 - jeden den v nahrávacím studiu) nahrál první CD „Válka v nás“ obsahující deset písní. Vydáno bylo v roce 2014 a pokřtěno kapelou Žamboši.

Diskografie

  • Válka v nás
    rok vydání: 2014, místo natočení: ExAvik, Klatovy, vydavatel: hudební vydavatelství Avik

Členové kapely

  • Michal Willie Sedláček
    kytara, zpěv, foukací harmonika, autor textů i hudby
  • Eva Sedláčková
    příčná flétna

Fotografie kapely

Copyright 2015 Pavel Barnáš - Agentura BÁRNY, Realizace: Euro Grid Support Center s.r.o.