Okolo Třeboně / music festival
Nejbližší akce
+ +
dnů
hodin
minut
sekund

Navigace:

Totál Vokál

 rok vzniku: 2011,  město: Praha
 stav účasti: finalista

Totál Vokál

Základní informace

Totál Vokál je recesistická vokální kapela skládající se ze šesti zpěvaček. Repertoár kapely zahrnuje vlastní aranže písní nejrůznějších žánrů a autorů (pop/rock/ska/reggae/traditional atp. – viz přiložený dokument). Všechny zpěvačky se znají od útlého dětství, jelikož společně dlouhá léta zpívaly v renomovaném dětském sboru Radost Praha. Některé z nich se zpěvu či hudbě věnují dále profesionálně (Tereza Růžičková – Pražská konzervatoř, obor klasický zpěv: DiS 2014; HAMU, obor klasický zpěv: 2014 – současnost; členka stálého sboru Státní opery Praha; Erika Reitschmiedová – Rožmberská kapela: harfa), jiné se kapele a hudbě věnují při zaměstnání.
Totál Vokál není klasickou acappellou. Snaží se o propojení umělecky plnohodnotného hudebního projevu s humorným až groteskním pojetím prováděných skladeb. O přiblížení se tomu, čemu za Velkou louží lidově říkají show. Vystupuje v bláznivě zábavných kostýmech, jednotlivé kusy vylepšuje ztřeštěnými choreografiemi. Jeho hlavní cíl? Pobavit.

Koncertní zkušenosti
Kapela má přibližně 20 vystoupení do roka (viz přehled koncertů na http://www.totalvokal.cz/koncerty/). Hostuje na nejrůznějších společenských akcích a událostech, pořádá vlastní koncerty, za sebou má i vystoupení na několika festivalech (Prague A-Cappella Festival 2012 a 2013, Studentský Majáles 2013 a 2014, Festival Živé město 2013, ČokoFest 2014, Music Aid 2013, Povaleč 2012 – 2014, Fiesta Nové scény Národního divadla 2013, Wencafest 2012 atp). Koncertuje zejména v Praze (La Fabrika, Malostranská beseda, Rock Café, Jazz Republic, XT3, HooDoo, Popocafépetl, Michnův palác, Anežský klášter, Nová Chmelnice, PM Club), ale vystupovala i mimo Prahu: Brno, Mělník, Železná Ruda, Velvary, Pyšely, Třešť, Dolních Břežany, Jindřichovice pod Smrkem, Valeč atd.), na nadcházející sezónu má naplánován koncertní zájezdy do Německa (Gistl) a Švýcarska (Basilej). Totál Vokál vystupoval na jednom (nefestivalovém) pódiu mj. s kapelou Nightwork, Jiřím Suchým, Mydy Rabycad, The Tap Tap, Vladimírem Mišíkem, Vojtou Dykem, Danem Bártou, Adamem Mišíkem nebo David Koller Bandem.

Diskografie

 • Díky, kluci!
  rok vydání: 2012, místo natočení: Praha, vydavatel: 3bees studio

Členové kapely

 • Tereza Růžičková
  Infra-soprán
 • Tereza Kmínková
  Middle-soprán
 • Anna Lebedová
  Low-soprán
 • Karolína Kašparová
  High-alt
 • Erika Reitschmiedová
  Turbo-alt
 • Kamila Svobodová
  Ultra-alt

Fotografie kapely

Copyright 2015 Pavel Barnáš - Agentura BÁRNY, Realizace: Euro Grid Support Center s.r.o.