Okolo Třeboně / music festival
Nejbližší akce
+ +
dnů
hodin
minut
sekund

Navigace:

Zpátky do Třeboně s Folk Teamem a Jahelkou

  12.08.2014

Zpátky do Třeboně s Folk Teamem a Jahelkou

Letní hudební menu servírované v Třeboni je opravdu pestré.

Pestré hudební prázdniny v Třeboni budou pokračovat akcí Zpátky do Třeboně, kdy v pátek 15. srpna na zámeckém nádvoří vystoupí Ivo Jahelka a brněnská kapela Folk Team, která si v této sezoně připomíná 40 let společného hraní. Tím ale letní menu servírované Agenturou Bárny neskončí: loučení s létem obstará ještě Zavírání plavecké sezony, při němž v divadle 5. září zazpívá a s kapelou zahraje Radůza a o den později vystoupí ve sportovní hale František Nedvěd s kapelou.

Ivo Jahelka, kterému už nikdo neodpáře označení „zpívající právník“, nabídne zhudebněné soudničky staršího i novějšího data a perličky ze soudních i jiných spisů. „Prostě písničky, humor a letní pohodu,“ upřesnil. Takto laděný dvojkoncert uvítal i Folk team. „Do Třeboně se moc těším, už proto, že se potkáme s Ivošem Jahelkou, kamarádem a souputníkem po téměř celou dobu, co Folk Team hraje. Přivezeme písničky z posledních dvou alb s občasným odskokem do let minulých,“ uvedl za Folk Team Pavel Kopřiva.

Srpen v Třeboni múzám přeje: Po magických večerech na přelomu prázdnin s Karlem Plíhalem a Bratry Ebeny v zámeckém parku následoval v pátek 8. 8. vyprodaný koncert Lenky Filipové v kostele. Tyto akce měly tak velký a příjemný ohlas, že Pavel Barnáš hned začal plánovat příští léto v Třeboni. „Líbil by se mi návrat Bratrů Ebenů, protože letos na podzim vydají nové album. Už nám tady z něj několik písniček představili a lidem se líbily, takže jsme všichni zvědaví na nový repertoár. Rád bych také znovu pozval Lenku Filipovou, tentokrát možná i s její dcerou Lenny,“ naznačil.

Zatímco Folkteam je v Třeboni častým návštěvníkem, Jahelku pozval Bárny letos poprvé. „Moc se na něj těším, jeho humorně pojednaná výuka práva je zvl᚝ v současné době velmi zapotřebí,“ vysvětlil Bárny. Léto pak uzavře tradiční Zavírání plavecké sezony, při němž v divadle 5. září zazpívá a s kapelou zahraje Radůza. Bárny ji několikrát lákal na festival Okolo Třeboně, protože třeboňští diváci ji mají rádi, ale Radůza upřednostňuje samostatné koncerty. O den později vystoupí ve sportovní hale František Nedvěd s kapelou.

Na rozdíl od minulých let se letos nekoná oblíbená slavnost na pláži Ostende. Šéf Spolku přátel pruhovaných plavek Vladimír Janíček je totiž letos o něco hubenější než loni a chce zabránit tomu, aby spolek kvůli tomu ztratil na vážnosti. Tu mu několik let dodával právě součet hmotnosti jeho členů, přičemž tendence této hodnoty byla až doposud stále vzestupná. „Letos proto setkání odložíme a rádi bychom v plné parádě uskutečnili příští rok už slavnostní otvírání plavecké sezony v Třeboni. Chceme do této akce zapojit i další pláže,“ těší se Pavel Barnáš.

Rozhovory:

Ivo Jahelka

V rámci Okolo Třeboně a dalších letních akcí, které pořádá Agentura Bárny, jste ještě nehrál. Znáte třeboňské publikum?

Několikrát jsem v poslední době v Třeboni hrál s mým kamarádem písničkářem Mirkem Palečkem pro lázeňské hosty a bylo to vždycky výborné, takže doufám, že tomu tak bude i tentokrát - a že se při mém vystoupení bude třeboňské publikum "házet" smíchy jako ten proslulý třeboňský kapr!

Namícháte pro Třeboň nějaký speciální mix? Třeba i v souvislosti s vaší kandidaturou do Senátu i za Jindřichohradecko, což je zrovna aktuální téma?

Třeboň, jak jsem zjistil, kupodivu nespadá do senátního obvodu Jindřichův Hradec - Pelhřimov, takže žádnou moji "agitaci" není možno očekávat. Což je pro posluchače nepochybně dobrá zpráva, nebo nabídnu jako obvykle zhudebněné soudničky staršího i novějšího data, perličky ze soudních a jiných spisů. Prostě písničky, humor a letní pohodu.

Mají Jihočeši v něčem specifický smysl pro humor?

Protože koncertuji po celé republice, tak mám vyzkoušeno, že smysl pro humor se trochu liší region od regionu, ale jedno je jisté: Moji Jihočeši mi rozumějí!

Pavel Kopřiva

„Do Třeboně jezdím pravidelně už 30 let a tak se cítím tak trochu ”Třeboňákem”. Trávím zde ozdravné pobyty v lázních, a to v Auroře. Bez péče personálu těchto skvělých lázní bych si asi nedovedl představit své “normální” fungování. Samozřejmě za ta léta zde strávená mám nejen v Třeboni, ale vůbec v jižních Čechách, spoustu přátel.

S Folk Teamem jsme hráli na Okolo Třeboně několikrát, naposledy v loňském roce. Tentokrát je program laděný k našim letošním čtyřicátinám. Zdejší publikum je – jak díky místním lidem, tak spoustě rekreantů a frekventantů lázní mimotřeboňských, skvělé a poučené. Je znát, že lidé většinou velmi dobře vědí, na jaký koncert přijdou. No a kulisa třeboňského zámku je samozřejmě neopakovatelná. Na koncert se moc těším, už proto, že to bude vlastně dvojkoncert společně s Ivošem Jahelkou, kamarádem a souputníkem po téměř celou dobu, co Folk Team hraje. Přivezeme samozřejmě písničky z posledních dvou alb s občasným odskokem do let minulých.“

Copyright 2015 Pavel Barnáš - Agentura BÁRNY, Realizace: Euro Grid Support Center s.r.o.