Okolo Třeboně / music festival
Nejbližší akce
+ +
dnů
hodin
minut
sekund

Navigace:

Václav Hudeček pokřtí v Třeboni Čtvero ročních dob

  13.07.2021

Václav Hudeček pokřtí v Třeboni Čtvero ročních dob

Do Divadla J. K. Tyla se vrátí v pondělí 19. července houslový virtuóz Václav Hudeček, který se letos po koronavirové pauze na své třeboňské publikum obzvlášť těší. I proto zde plánuje pokřtít své nové album Čtvero ročních dob od Antonia Vivaldiho.

 

Nejslavnější dílo tohoto italského skladatele Hudeček v Třeboni zahraje za doprovodu komorního orchestru Musica Lucis Praga (MLP). Zazní také jedna z nejznámějších melodií klasické hudby – skladba Air od J. S. Bacha. Hostem koncertu bude mladý violoncellista Eduard Šístek, člen České filharmonie, který představí Koncert D-Dur pro violoncello od J. Haydna.

 

„Máme velkou radost, že se opět potkáme s našimi posluchači. Za každou příležitost setkat se s publikem, ale i s hudebníky navzájem, jsme nyní obzvláště vděční. A nejen my. Vnímám, jak i ostatní muzikanti teď s velkou láskou a štěstím v očích říkají: Máme koncert. Už to není jen čárka, ale událost, na kterou se všichni těší,“ podotýká Václav Hudeček, který věří, že všechno zlé je i k něčemu dobré.  Při svých koncertech nyní sklízí krásné ohlasy, které svědčí o tom, že lidé potřebují živou kulturu – a právě vážná hudba je ozdravná tím, že člověku dává příležitost ke zklidnění a vnáší do duše řád, takže vede k meditaci a uvolnění.

Začátkem července hrál při koncertě na Velehradu pro 15 tisíc lidí a má z toho obrovský zážitek. Do Třeboně se naopak těší do malého divadla, které už dobře zná z minula. „Toto divadlo je nádherné, já úplně zbožňuju jeho krásné intimní prostředí. Loni se nám tam hrálo moc příjemně a jsem rád, že se po roce můžeme vrátit,“ uvedl slavný houslista.

Koncert nazvaný Klasika v Třeboni je součástí festivalu Okolo Třeboně, který letos slaví 30. výročí existence. Tak dlouhá tradice je podle Hudečka úctyhodná. Sám má zkušenost se stejně dlouhou historií Svátků hudby, které organizuje v Praze. „Je to krásné ohlédnutí, které potvrzuje roky poctivé práce. V zahraničí si akcí s dlouhou tradicí velmi váží, bohužel u nás se spíš tradice bourají. K tomu, aby bylo možné tradici udržet, je ale nutné mít věrné publikum. Jsem moc šťastný, že mám věrné příznivce i v Třeboni – a po vynucené přestávce bude toto naše setkání ještě větším zážitkem,“ těší se do jižních Čech Václav Hudeček.

 

Copyright 2015 Pavel Barnáš - Agentura BÁRNY, Realizace: Euro Grid Support Center s.r.o.