Okolo Třeboně / music festival
Nejbližší akce
+ +
dnů
hodin
minut
sekund

Navigace:

Tomáš Klus: Naposledy v Čechách zahrál na Okolo Třeboně

  03.09.2015

Tomáš Klus: Naposledy v Čechách zahrál na Okolo Třeboně

Tomáš Klus se v Třeboni představil jako neřízená střela. Bavil lidi, bavil sebe a bavil svoje kamarády a spoluhráče na pódiu. Park osvětloval úplněk a všechny písničky s Tomášem zpívalo několik tisíc lidí. Byli mezi nimi děti, mladé slečny, ale i dámy středního věku s mužským doprovodem. V Čechách hrál před roční pauzou naposledy.

V exkluzivním rozhovoru Tomáš přiznal únavu a dojetí:

Dám si rok pauzy od hraní a od médií. Chtěl bych přestat s podporou mediální osobnosti Tomáše Kluse. Do konce roku budu točit seriál a pak už se jenom budu učit hrát na kytaru a hlavně budu se svými ženami.

Jak se Tomáš Klus změnil za dva roky od posledního třeboňského koncertu v rámci Okolo Třeboně?

Když jsme tady hráli před dvěma lety, tak tu bylo pět tisíc lidí. To je první změna. A jinak, jsem pořád ve vývoji a vyvíjím se rád. Život je neustálá změna a já jsem šťastnější než dřív.

Máte rád Třeboň a Jižní Čechy?

Já jsem tady chtěl žít. Líbí se mi zdejší atmosféra a architektura. Mám rád historická města. Mám rád tenhle park, celý den jsem tady polehával pod různými stromy a bylo to skvělé. Neumím si zatím s nimi povídat, ale bylo to skvělé. Tady v tom parku je dobře.

Jaký byl dnešní koncert?

Byl jsem dojatý, chtělo se mi brečet a image drsňáka vzala za své. Bylo to dojemné. Já nejezdím bavit lidi, já se jezdím bavit, a když se chce se mnou někdo bavit, tak jsem rád. A ten závěr, jak skákali všichni lidi, to se málokdy vidí.

Nelitujete rozhodnutí na rok přestat s hraním?

Ne, nelituji. Píchlo mě to v závěru koncertu u srdce, ale já vím, že si potřebuju odpočinout.

 

Rozhovor: Mária Pfeiferová
Foto: Jana Procházková, Felix Pašek
Další fotografie: fotogalerie Tomáš Klus 2015

Copyright 2015 Pavel Barnáš - Agentura BÁRNY, Realizace: Euro Grid Support Center s.r.o.