Okolo Třeboně / music festival
Nejbližší akce
+ +
dnů
hodin
minut
sekund

Navigace:

Rozmarné Zavírání plavecké sezóny na plážích rybníka Svět

  26.07.2018

Rozmarné Zavírání plavecké sezóny na plážích rybníka Svět

Plavecká sezóna se nezadržitelně blíží ke svému konci a tak nastává čas se s ní rozloučit. I letošní ročník Zavírání plavecké sezóny ve stylu Rozmarného léta přinese mnoho kulturních zážitků. Bohatý program se odehraje o víkendu 7.9.-9.9. a na své si přijdou plavci i neplavci. Majitelé pruhovaných plavek se opět budou moci setkat se svými zakulacenými přáteli a nechat vyniknout své líbezné postavy a být opět terčem fotoaparátů a obdivných pohledů přihlížejících.

 

Zavírání plavecké sezony se koná vždy na začátku září, její součástí bývá nedělní slavnost na plážích rybníka Svět a také velký koncert v pátek: tentokrát se v Divadle J. K. Tyla představí 7. září od 20 hodin zpěvačka s nezaměnitelným sametovým hlasem Lenka Nová s klavírním doprovodem Petra Maláska. 

V sobotu se společně pokusíme udělat dobrou věc a podpoříme Hospicovou péči Sv. Kleofáše, o.p.s. Pavel Barnáš a jeho přátelé se již intenzivně připravují na svůj premiérový koncert, jehož výtěžek půjde na konto hospice. Program se stále ještě vytváří, ale už nyní víme, že zazní ty nejkrásnější filmové melodie a světové evergreeny v podání mnoha umělců a hlavně hudebních nástrojů. Uslyšíme violoncello, harfu, hoboj, dobro, basu a také mnoho krásných hlasů. Postarají se o to Dušan Vančura a Antikvartet, Ivana Pokorná, Jaroslava Tajanovská, Josef Müller, Václav Matas, Třeboňští pištci a určitě i Vy.

V neděli se společně zastavíme na různých plážích Světa. Nemusíme nikam daleko cestovat, zvládneme to i pěšky :-) Východ Slunce přivítáme na pláži u Aurory a každý, kdo pořídí záznam z této krásné podívané i se svou osobou, bude u vstupu na Pláž U Světa, kde se bude konat hlavní část programu, po zásluze odměněn. Slavnost začne oblíbeným setkáním příznivců pruhovaných plavek na Pláži rybníka Svět ve 14 hodin s hudbou a další zábavou, vystoupí kapela Pánská šatna a písničkář Dušan Bitala s kapelou Jakodoma. Nebude chybět tradiční vážení členů spolku a kovář Standa Šutka vyrobí další kotvu pro charitativní aukci, jejíž výtěžek podpoří Hospicovou péči sv. Kleofáše. Letošní novinkou bude přeprava účastníků z jedné strany rybníka na druhou, a to vláčkem, lodí a možná i letadlem. „Při této příležitosti změníme jízdní řády,“ těší se organizátor Pavel Barnáš. Na protilehlé pláži Ostende začne v 16:00 slavnost, při níž členové spolku Žít Třeboní odhalí restaurovaný obraz Tomáše Paula, který už řadu let originálním způsobem zdobí vstup na pláž označovanou jako Lázně ducha. V posledních letech ale značně utrpěl povětrnostními vlivy. „S autorem obrazu jsme se dobře znali a když se v našich řadách objevili umělecky založení lidé, rozhodli jsme se obraz obnovit,“ vysvětlil Jan Čert Lukavský. Výtvarník Tomáš Paul se do Třeboně přestěhoval z Prahy a pláž Ostende měl ve velké oblibě - rád maloval veselé a poetické obrazy s motivy plavců a rekreantů, v čemž mu bylo toto místo příjemnou inspirací. Kapelu Pánská šatna doplní muzikanti z uskupení Los Alimentos a program vyvrcholí západem slunce, na který je z Ostende vždy nádherná podívaná. Pro všechny, kteří se západu slunce nedočkají, bude pořízen jeho záznam a zveřejněn na Facebooku Okolo Třeboně. Volná zábava bude pokračovat, dokud bude mít kdo točit pivo ;-)

Tak přijďte, těšíme se na Vás :-)

Tým pořadatelů Okolo Třeboně v čele s Pavlem "BÁRNY" Barnášem

 

 

 

Copyright 2015 Pavel Barnáš - Agentura BÁRNY, Realizace: Euro Grid Support Center s.r.o.