Divadlo Járy Cimrmana bude bojovat s lidojedy v nové hře
VRATISLAV VYHLÍDKA

Členové Divadla Járy Cimrmana se ve třech hlavních centrech okresu představí se svou zbrusu novou hrou Afrika aneb Češi mezi lidožravci. Představení jsou téměř vyprodána.
Třeboň - Jihočeské turné oblíbené dvojice Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak začne v neděli na festivalu Okolo Třeboně.
"O víkendu zbývalo už jen několik lístků. Brzy bude vyprodáno," řekla včera za organizátory Magdalena Boukhemisová.
Představení začínají v Divadle J. K. Tyla v 17 a 20 hodin. Předcházet jim bude Běh Járy Cimrmana, který vyrazí ve 14 hodin z Masarykova náměstí. Cena je v předprodeji 250, na místě 280 korun.
Dačice - Po vstupenkách se brzy zapráší i ve městě kostkového cukru. "Prodali jsme zhruba tři čtvrtiny lístků. Není se čemu divit, je to nové představení," podtrhl šéf městského kulturního střediska Otakar Tesař. Hra v sále městského kulturního střediska začne v pondělí v 19.30 hodin. Vstupné je 200, snížené 180 korun.
J. Hradec - Mnoho lístků nezbývá ani na úterní představení v divadelním sále Střelnice. "Všechna lepší místa jsou obsazena. O 'Cimrmanovce' je vždy velký zájem - zbývá zhruba pět řad," vysvětlil vedoucí Střelnice Radim Staněk.
Začátek představení je v 19 hodin. Cena vstupenky se pohybuje od 150 do 165 korun. Divadlo Járy Cimrmana v jižních Čechách tradičně končí sezónu. Afrika je 14. hrou autorské dvojice Svěrák - Smoljak. Je jejich prvním dílem po pěti letech. Poprvé zde vystupuje na jevišti živé zvíře.
Hra vypráví o skupině nadšených vzduchoplavců, kteří míří do nitra černého kontinentu. Podaří se jim překonat technické potíže, ale narazí na kmen lidojedů. Těm rozmluví mnohobožství, přivedou je na křesťanství a obohatí desatero o jedenácté přikázání "Nesežereš bližního svého". To se však domorodcům nelíbí .

konecclanku
| Zdroj: Listy Jindřichohradecka

ceskyh     english     deutsch


parneri

Sponzoři


reklama

Reklama: