Okolo Třeboně / music festival
Nejbližší akce
+ +
dnů
hodin
minut
sekund

Navigace:

Vína

 rok vzniku: 2018,  město: Brno
 stav účasti: semifinalista

Vína

Základní informace

Jmenujeme se Vína a jsme mladý multižánrový cimbálový experiment od Brna.
Bylo nebylo, Týně a jejímu klukovi Víťovi se před dvěma lety ozval kamarád z oboru audio inženýrství, že ví, že si cosi doma muzicírují, a že snad Týna schovává něco v šuplíku, a jestli by si to náhodou nechtěli u něj ve školním studiu nahrát. A aby se taková příležitost využila naplno, přizvali VÍťa a TýNA (tedy Vína) ještě Týnina tátu na kontrabas, společného kamaráda Romana na cajon, a protože se rozhodli experimentovat, tak i Týninu ségru Aničku na cimbál. A světe div se, ono to těm folkově laděným písničkám na první poslech slušelo.
Z těch necelých dvou let života kapely nejraději vzpomínáme na atmosférou nasáklé Vánoční trhy v Brně, kde jsme si loni i letos v zimě zahráli a na výroční koncert, který jsme měli loni na Melodce v Brně společně s Víťovou druhou kapelou D.N.A. Brno. Našimi největšími dosavadními úspěchy je vydání vytouženého klipu k písničce Kořeny a čerstvé absolutní vítězství na soutěži FolkyTonk.
Momentálně taky hodně žijeme první větší změnou v kapele - vzhledem k tomu, že Anička cimbalistka bude jednou právnička, a tudíž je teď hodně časově vytížená, začala s námi hrát další šikovná cimbalistka - Víťova bývalá spolužačka z konzervatoře Barča. S ní přišel do Víny zase čerstvý vítr a chuť neusnout na vavřínech a i starším písničkám dopřát kousek nového kabátu. :)

Členové kapely

 • Kristýna Jarolínová
  zpěv, ukulele, akordeon, autorka hudby a textu
 • Vít Dvořáček
  kytara, zpěv
 • Marek Jarolín
  kontrabas, ukulele, zpěv
 • Roman Halík
  cajon, perkuse, zpěv
 • Barbora Jagošová
  cimbál
 • Anna Jarolínová
  cimbál, saxofon, zpěv

Fotografie kapely

Copyright 2015 Pavel Barnáš - Agentura BÁRNY, Realizace: Euro Grid Support Center s.r.o.