Okolo Třeboně / music festival
Nejbližší akce
+ +
dnů
hodin
minut
sekund

Navigace:

Jindra Černohorský

 rok vzniku: 2014,  město: Vysoký Újezd
 stav účasti: semifinalista

Jindra Černohorský

Základní informace

To, že folk je rozmanitý a nemá přesně dané břehy ukazuje nová tvář na této scéně, Jindřich Černohorský. Věnuje se hudbě od svých 13 let, ale teprve v roce 2014 dal o sobě vědět na folkové scéně. Hraje hudbu s moderními prvky, které ji nijak nedegradují, právě naopak. Texty jeho písní hovoří o vztazích, lásce, naději i víře. O životě, který všichni tak dobře známe. Síla Jindrových písniček není jen v povedených aranžích a technicky zvládnutém provedení, ale především v tom, že mu to, o čem zpívá budete věřit. Obklopil se dobrými muzikanty, kterými jsou Richard Hengel (basová kytara), David Prokopec (klávesy, syntezátory), Robert Prokopec (bicí, perkuse, zpěv) a Miroslav Krátký (el. kytara, zpěv).
V roce 2017 vyšlo jejich první CD ve vydavatelstvím ROSA pod názvem Jindřich Černohorský, kterou produkoval Boris Carloff.
Na konci roku 2019 vyšlo u vydavatelství Supergram druhé CD Řekni mi …, na kterém tentokrát spolupracovali s producentem Ivanem Kurtevem a muzikanty Petrem Novotným, Petrem Havrdou a zvukařem Petrem Michalem (všichni Žalman a spol).
V minirecenzi na Musicserver.cz k poslednímu albu Řekni mi redaktor Milan Menčík napsal: „Jindra Černohorský je zpěvák s jasným názorem a zkušenostmi. Jeho verše jsou naléhavé, velmi upřímné a zároveň plné naděje. Hudbu dělá především pro radost svou i radost lidí, kteří se najdou v upřímnosti, pravdě a ve světě bez růžových brýlí. A přesně taková je i jeho aktuální nahrávka.“

Diskografie

 • Jindra Černohorský
  rok vydání: 2017, místo natočení: Praha, Boris Carloff, vydavatel: ROSA
 • Řekni mi ...
  rok vydání: 2019, místo natočení: Hradec Králové, vydavatel: Supergram

Členové kapely

 • Jindřich Černohorský
  autor hudby a textů, kytara, zpěv
 • Miroslav Krátký
  El. kytara, zpěv
 • David Prokopec
  klávesy
 • Richard Hengel
  Basová kytara
 • Robert Prokopec
  Bicí, percuse

Fotografie kapely

Copyright 2015 Pavel Barnáš - Agentura BÁRNY, Realizace: Euro Grid Support Center s.r.o.