Okolo Třeboně / music festival
Nejbližší akce
+ +
dnů
hodin
minut
sekund

Navigace:

Z HECU

 rok vzniku: 2013,  město: Praha
 stav účasti: základní kolo

Z HECU

Základní informace

Kapela vznikla z iniciativy frontmana, textaře a kytaristy Marka KUTY. Ten začal texty a hudbu psát již v roce 2007. Do roku 2013 vystupoval na společných koncertech s vlašimským písničkářem Alešem Povolným. V létě tohoto roku založil folk - bigbítovou skupinu Z HECU, v jejímž repertoáru jsou právě Markovy autorské písně. V roce 2015 kapela zvítězila v pražském oblastním kole festivalu Porta a odvezla si odtamtud dvě hlavní ceny za autorský počin (Dorset Street, Vzkaz pro cizí planetu), první cenu poroty a cenu diváků. Píseň Iluzionista se v témže roce umístila na 5. místě v soutěži Talent Country Rádia. Od roku 2015 je zároveň na trhu debutové CD skupiny Z HECU s názvem "Na gumičku nos".

Něco o jednotlivých členech:

Marek Kuta je studentem Vyšší odborné školy herecké v Praze. Jeho studijním oborem je herectví a moderování. Rád by se v budoucnu uplatnil jako herec, moderátor nebo textař. Nejraději má irského písničkáře Glena Hansarda.

Ondřej Kuta je Markův bratr. Studuje sociálně správní školu v Praze. Odmalička poslouchá Led Zeppelin, Deep Purple – obecně hard rock. Z tohoto žánru se snaží čerpat energii do vznikajících písní. V kapele hraje na bicí nástroje a má mimo jiné na starost sjednávání koncertů.

Martin Homola studuje 6. rokem klasickou kytaru na Pražské konzervatoři. Pravidelně se účastní kytarových soutěží, letních škol a festivalů (Kytarová soutěž Ivana Ballu v Dolním Kubíně na Slovensku, Třeboňská letní setkávání nebo Open Guitar Festival). Jeho vzorem jsou Beatles.

František Kudláček studuje obor Basová kytara na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. V kapele se podílí na tvorbě hudebního doprovodu. Příležitostně vystupuje s orchestrem Václava Hybše.

Diskografie

 • Na gumičku nos
  rok vydání: 2015, místo natočení: Sound Yard, vydavatel: Petr Votava

Členové kapely

 • Marek Kuta
  zpěv, doprovodná kytara, texty písní
 • Ondřej Kuta
  bicí nástroje
 • Martin Homola
  zpěv, sólová kytara,
 • František Kudláček
  baskytara

Fotografie kapely

Copyright 2015 Pavel Barnáš - Agentura BÁRNY, Realizace: Euro Grid Support Center s.r.o.