Okolo Třeboně / music festival
Nejbližší akce
+ +
dnů
hodin
minut
sekund

Navigace:

VE ČTVRTEK V PĚT

 rok vzniku: 2015,  město: PRAHA
 stav účasti: základní kolo

VE ČTVRTEK V PĚT

Základní informace

Kapela vznikla roku 2015 s názvem VE ČTVRTEK V PĚT, neb všechny ostatní dobré názvy už byly použity a protože se scházíme ve čtvrtek v pět na zkoušky :o)
Také nás je pět :
LUCIE SLÁMOVÁ: zpívá a hraje na perkuse. Skládá muziku i texty. Je bývalou členkou kapely MONOGRAM. V roce 2011 se potkala v kapele MĚSTSKÁ s ROMANOU DAVIDOVOU, která ji očarovala svou hrou na flétny a společně spolu několik let hrály v kapele FLENDER A SPOL. Romana je zkušený muzikant, má za sebou dlouholeté vystupování s vokálně-instrumentální skupinou ENTUZIATISTÉ, hudební skupinou RABUSSA a s několika divadelními spolky. V současné době je též členkou skupiny EGAN, kde nejen hraje na flétnu, ale i zpívá.

Dalším členem je JAROSLAV HARATICKÝ. Člověk, který byl jako námořník, v každém přístavu zpíval a hrál, a zakotvil až zde v kapele VE ČTVRTEK V PĚT. Je autorem mnoha písniček, které uslyšíte. Hraje na sbírku svých krásných kytar, na foukací harmoniku a zpívá. Jak říká, „už jsem myslel, že na podium nevlezu, ale s takovou partičkou to udělám rád“.

Neméně důležitým článkem kapely je ONDŘEJ BERKA, který dělá většinu aranží a hraje na kytaru akustickou, ale i elektrickou. Fendra si pořídil jako splněný sen po rozvodovém vyrovnání a na ni také hraje v kapele GAPING CHASM.(žánr: industriální muzika) kde také skládá instrumentálky. Poslední, kdo přišel do kapely je JIŘÍ JURÁNEK. Je v kapele služebně nejmladší a jak se říká, tvrtdí muziku, neb obsluhuje basovou kytaru. Je členem kapely CONFLUENCE (Žánr: fůze latin jazz a hard bop jazzu, souljazz) kde hraje na kytaru a zpívá.

Hrajeme folkovou muziku. Píšeme vlastní písničky a děláme to z radosti srdce. Chceme se podělit o pohodu a potěšení, kterou nám muzika přináší v klubech, na koncertech a festivalech.

Členové kapely

 • Lucie Slámová
  zpěv, perkuse, autorství
 • Jaroslav Haratický
  kytara, foukací harmonika, autorství
 • Romana Davidová
  flétny
 • Ondřej Berka
  kytara
 • Jiří Juránek
  basová kytara

Fotografie kapely

Copyright 2015 Pavel Barnáš - Agentura BÁRNY, Realizace: Euro Grid Support Center s.r.o.