Okolo Třeboně / music festival
Nejbližší akce
+ +
dnů
hodin
minut
sekund

Navigace:

Tmavomodrý slon

 rok vzniku: 2005,  město: Křemže
 stav účasti: základní kolo

Tmavomodrý slon

Základní informace

Kapela Tmavomodrý slon (Původně The Dark Blue Elephants) je alternativní hudební folklór z podkletí. Její styl spadá do žánru world music. Texty písní se často zabývají náměty z prožívání odlišných prostředí města, venkova a přírody, ale svůj prostor tu mají i písně o lásce, či dadaistické a aforistické popěvky.
Kapela vznikla v roce 2005 jako kratochvíle kamarádů a studentů SUPŠ Sv. Anežky v Českém Krumlově. Po několik let cvičili a při nejrůznějších příležitostech také hráli oblíbené skladby z jazzové klasiky, i z folklóru blízkého a nejbližšího východu. A psali také první písničky.
Postupné opouštění Krumlova a cesta za individuálními cíli však následně znamenaly pro přátele v hudbě přerušení pravidelné spolupráce. Po dlouhá léta je pak pojily jen občasné objednávky na hraní svateb a vernisáží, nebo volná hospodská hudební setkání.
Až když se Tomáš s Jiřím vrátili v posledních dvou letech na trvalo do Jižních Čech a shledali se zde se Standou, byl to vítaný impuls k nové aktivní hudební činnosti. (Jejich trio houslí, kytary a kontrabasu je "holou větou", základem DBE). Měli nastřádané různé nápady a začali z nich realizovat nové písně, které nahráli svépomocí na první demo "Písně z trav a tůní" (2014). K novým hudebním úkolům přispěli svou výraznou stopou také další původní spoluhráči: Klarinetista Ondřej a saxofonistka Anežka. The Dark Blue Elephants odehráli s novým repertoárem v roce 2015 na třicet akcí různého druhu, které byly cenné pro ujasňování jejich směřování. Souběžně pracují na dalších písních. Nejnovějšími členy kapely jsou saxofonista Jiří, bubeník Robert a zpěvačka Ludmila. Aktuálním projektem Tmavomodrého slona je "Noir série", soubor písní s náměty z nočního města.

Diskografie

 • Písně z trav a tůní
  rok vydání: 2015, místo natočení: Křemže, vydavatel: Vlastní demo snímek

Členové kapely

 • Jiří Lukš
  Kytara, zpěv, hudba, texty
 • Stanislav Valach
  Basová kytara, zpěv, hudba, texty
 • Ondřej Valach
  Klarinet
 • Jiří Schneedorfler
  Saxofon
 • Tomáš Havlík
  Housle
 • Robert Rašman
  Bicí
 • Ludmila Koberová
  Zpěv

Fotografie kapely

Copyright 2015 Pavel Barnáš - Agentura BÁRNY, Realizace: Euro Grid Support Center s.r.o.