Okolo Třeboně / music festival
Nejbližší akce
+ +
dnů
hodin
minut
sekund

Navigace:

Švédova trojka

 rok vzniku: 2008,  město: Moravský Krumlov
 stav účasti: semifinalista

Švédova trojka

Základní informace

Švédova trojka - trio rodinných muzikantů soustředěných kolem Bořivoje Švédy, které volně navazuje na skupinu Tah, účinkující na hudební scéně na přelomu tisíciletí. Repertoár tvoří výhradně autorská tvorba, která pochází z dílny Bořivoj Švéda a Roman Diviš.

Soubor tvoří Bořivoj Švéda (zpěv, kytara,kazzo), Jitka Švédová (zpěv, kontrabas) a Jana Švédová (zpěv, akordeon, perkuse). Jejich první oficiální vystoupení se odehrálo v listopadu 2008 na klubovém večeru v jejich rodném městě a od té doby sehráli již řadu koncertů. Měli tu čest zahrát hodinový živý koncert v Českém rozhlase Olomouc, který proběhl začátkem roku 2011. Prostor dostali i v Rádiu Proglas a Country rádiu.

Švédovu trojku můžete vidět a slyšet na recitálech, klubových večerech, vernisážích a festiválcích. Jejich silnou stránkou je akustická produkce. Soutěží neradi, ale již měli možnost vystoupit na Portě 2010 (postup do finále) a na 36. Ročníku Mohelnického dostavníku se umístili na druhém místě, stejně tak i ve finále Moravského vrabce. V roce 2011 okusili atmosféru Zahrady. V roce 2012 přichází jejich „hvězdná“ chvíle, stali se vítězové Porty v Řevnicích! Toto své období prodloužili navíc ziskem autorské Porty v roce 2013 za píseň Touha, kterou si vyzpívali v Ústí nad Labem a znovu vítězstvím na Portě 2013.

Kapela navíc účinkuje v divadelním spolku Bezgest, se kterým v roce 2011 postoupila do národního finále divadelních inscenací pro děti Popelka Rakovník, a to s autorskou pohádkou Bořivoje Švédy O rytíři Bojanovi, ve které měla na starosti hudební složku.

Švédova trojka se snaží hrát pohodové písničky, ve kterých nechybí nadhled, humor a které by měly vyvolávat úsměv na tváři. Motto kapely zní: „Hudba hrou“.Toby Švédů – studentka anglického jazyka, hudební talent s dobrým klavírním a pěveckým vybavením. V budoucnu se chce aktivně věnovat nahrávání ve studiích - nyní nahrává ve svém malém soukromém domácím studiu. Její oblíbená země je Japonsko.

Více zde: http://www.svedovatrojka.cz/o-nas/

Jitka Švédová – učitelka prvního stupně na základní škole v Moravském Krumlově. Co se týká hudebního vzdělání navštěvovala základní uměleckou školu, hra na housle. Toto studium se nyní projevilo při hře na nástroj podobný, byť nepoměrně větší - kontrabas. Výrazný hlas a neobvyklé spojení ženy s kontrabasem vytváří skvělou pódiovou image. Členka divadelního souboru BEZGEST.

Bořivoj Švéda – hraje na kytaru a kazzo, samozřejmě zpívá. Kapelník skupiny, autor veškeré hudby a textů společně s Romanem Divišem. Umělecké sklony se mu prolínají i do pracovního života, protože je ředitelem Městského kulturního střediska v Moravském Krumlově. V poslední době se u něj prosadila vášeň kresby vtipů.

Diskografie

 • Netřeba podléhat melancholii
  rok vydání: 2013, místo natočení: Moravský Krumlov, vydavatel: Vlastní náklad

Členové kapely

 • Bořivoj Švéda
  zpěv, kytara, kazo
 • Jitka Švédová
  zpěv, kontrabas
 • Toby Švédů
  zpěv, akordeon, valcha, kazo, foukací harmonika, djembe, perkuse

Fotografie kapely

Copyright 2015 Pavel Barnáš - Agentura BÁRNY, Realizace: Euro Grid Support Center s.r.o.