Okolo Třeboně / music festival
Nejbližší akce
+ +
dnů
hodin
minut
sekund

Navigace:

Danger Rock

 rok vzniku: 1992,  město: České Budějovice
 stav účasti: základní kolo

Danger Rock

Základní informace

Kapela byla založena leadrem kapely Vencou Pávkem a kytaristou Jirkou Přechem v květnu 1992. Koncem srpna 1992 vstoupil do Dangeru basový muž Olda Sýkora. Na bicí nástroje se vystřídali během čtyř měsíců Jan Kubata a Venca Tupý. V září usedl za bicí Petr Baier.
V této sestavě (Venca Pávek, Jirka Přech, Olda Sýkora a Petr Baier) se rozvíjela další činnost kapely jako např.: chovat se drsně jako rocker, přesvědčit bubeníka, že na rytmice opravdu záleží a tak dále... První vystoupení kapely bylo v Holubově v jižních Čechách na společném koncertě se skupinami Colpographia, Exhumace atd...
Pravda, stylově trochu odlišná hudba, ale o to rychlejší start.
V lednu 1994 vyplul na povrch zemské kůry demo snímek kapely s názvem ADIOS AMIGOS!, který byl vydán v nákladu 200 kusů. K nevelkému překvapení kapely byl vyprodán během krátké doby. Slovy kapely: "Nic jiného jsme od toho nečekali." V této sestavě kapela hrála do roku 1995, kdy jí opustil kytarista Jirka Přech. Nastal problém, jak pokračovat.
A tak přišel bývalý bubeníkův spoluhráč David Korčak, který zde pobyl pouze jeden měsíc. Byl pro kapelu příliš tvrdý.
Další kytarista v pořadí byl Dave. (Dave je jeho přezdívka, na jméno si nikdo s kapely nevzpomněl.) Tento mladý muž se sice udržel v kapele celý rok, ale také odešel. Byl pro kapelu příliš měkký.
V tuto chvíli však problém nebyl, protože ke kapele přichází kytarista Míra Faktor zvaný Mireček. Tento muzikant je rocker, který do Dangeru sedl jako prdel na hrnec. V průběhu let 1997 až 2000, prožívá Danger své největší úspěchy na tanečních zábavách a koncertech, jako předkapela kapelám (Katapult, Kern, Tublatanka, Premier, Alkehol, Garage, Odysea). V průběhu dubna až září 2003, natáčí Danger své první CD s názvem "Když si chlapi vypijou" a soustřeďuje se více na hru po klubech. V sestavě (Venca Pávek, Míra "Mireček" Faktor, Olda Sýkora a Petr "Buben" Baier) hraje Danger od listopadu 1996 do února 2006, kdy kapelu opouští basák Olda Sýkora z důvodu, který nám sdělil"tahle kapela nemá budoucnost".
V březnu 2006 přichází na místo basáka McWilli, Mirečkův kolega z Krabatu. Během roku 2006, prochází Danger celkovou změnou image a změnou ve tvorbě. Každý z hráčů zainvestoval, rozšířil tím svůj majetek a aparát. Nové pecky jsou tvrdší, technicky složitější, mají jiný rozměr a barvu. Začátkem února 2007, Danger rozjíždí komplet nové web stránky a připravuje se na další desku.

Diskografie

 • Když si chlapi vypijou...
  rok vydání: 2003, místo natočení: České Budějovice, vydavatel: Danger Rock

Členové kapely

 • Václav Pávek
  kytara, zpěv, autor
 • Mirek Faktor
  kytara, zpěv
 • Michal Škola
  baskytara, zpěv
 • Vlasta Jarolímek
  kytara
 • Petr Korych
  bicí

Fotografie kapely

Copyright 2015 Pavel Barnáš - Agentura BÁRNY, Realizace: Euro Grid Support Center s.r.o.