Okolo Třeboně / music festival
Nejbližší akce
+ +
dnů
hodin
minut
sekund

Navigace:

Choroši

 rok vzniku: 2012,  město: Střední Čechy
 stav účasti: semifinalista

Choroši

Základní informace

Akustická tramp-folková skupina Choroši pochází ze středních Čech. Byla založena v prosinci 2012 dvěma trampy-praktiky a jedním trampem-teoretikem jako jednorázový projekt s cílem zúčastnit se Porty 2013. Ačkoli Choroši svou pouť již v základním kole ukončili, pozitivní ohlasy a zážitky je motivovaly k rozhodnutí pokračovat ve společném hraní dál. V roce 2014 zvítězili ve finále autorské soutěže Porty s písní Výhybkář, získali ocenění Ústecký stříbrňák a probojovali se i do finále interpretační soutěže Porta, Festivalu trampské písně (zde získali ocenění za píseň Dík za ten víkend), Notování, Houpacího koně (soutěž festivalu Okolo Třeboně) a Moravského vrabce. V soutěži Talent Country Radia 2014 skončili na čtvrtém místě a v rádiu Proglas se představili vystoupením v živém vysílání. V roce 2015 Choroši vyhráli Náměšťskou placku, na Notování skončili v hlasování diváků druzí, zahráli si jako předkapela legendárních Rangers či Pacifiku a vystoupili živě v Country Radiu.
Skupina je charakteristická svým syrovým trojhlasem doprovázeným dvěma kytarami a baskytarou. Choroši zastávají názor, že i ve třech lidech se dá udělat spousta muziky. Hrdě se hlásí k folkové a trampské hudbě a snaží se obohacovat ji pohodovými písněmi z vlastní autorské dílny. Posluchačům v nich Choroši vyprávějí příběhy (leckdy s překvapivým rozuzlením), které napsal sám život, popřípadě mu při psaní trochu pomohla bujná choroší fantazie.
V prosinci 2013 Choroši nahráli živě své první čtyřpísňové demo (k poslechu či stažení je na webu kapely) a v roce 2014 vydali zpěvník 20 písní. Za další významný úspěch považují skutečnost, že se po více než roce od založení kapely všichni tři členové nakonec přece jen dokázali shodnout na jejím názvu.
Od svého vzniku Choroši hrají a zpívají v nezměněném složení:

Aleš Rogalewicz – zpěv, kytara
Petr Ovsenák – zpěv, kytara, struhadlo
Tomáš Doug Machalík – zpěv, rezobas

Členové kapely

  • Aleš Rogalewicz
    zpěv, kytara, autor
  • Petr Ovsenák
    zpěv, kytara, autor
  • Tomáš Machalík
    zpěv, rezobas, autor

Fotografie kapely

Copyright 2015 Pavel Barnáš - Agentura BÁRNY, Realizace: Euro Grid Support Center s.r.o.