Okolo Třeboně / music festival
Nejbližší akce
+ +
dnů
hodin
minut
sekund

Navigace:

Bylo nás šest

 rok vzniku: 2000,  město: Příbram
 stav účasti: základní kolo

Bylo nás šest

Základní informace

Bylo nás šest
Původně nás bylo skutečně šest. Šest spolužáků z jednoho ročníku gymnázia, kteří se na srazu po deseti letech domluvili, že si čas od času společně zahrají.
Z občasného hraní se staly pravidelné zkoušky, a pak jsme sem tam hráli v hospodě nebo na nějaké oslavě. Vzhledem k tomu, že se členům kapely neustále rodily nějaké děti nebo aspoň byli těhotní (těhotné), začali jsme si říkat 6 v tom. To bylo v roce 2000.
Důležitou událostí byl začátkem roku 2005 příchod Františka Slámy. Nejenže přinesl do kapely nový zvuk akordeonu, ale hlavně nás všechny nadchl irskou muzikou, ke které píše české texty. Změnili jsme název na současný a od té doby se snažíme hrát irské písničky po brdsku.
Po čase se František vydal vlastní hudební cestou, ale my zůstali věrni irské muzice. Texty pro nás píše vedoucí kapely Irena a také Petr Bílek, další milec nejen keltských rytmů, ale také Brd. V současné době hrajeme a zpíváme v pěti s pestrým nástrojovým obsazením - irské píšťaly, flétny, kytara, mandolína, kontrabas, bodhrán, cajon, lžíce...
Vystupujeme několikrát do roka, většinou na Příbramsku, kde všichni bydlíme. Nejvíce se vždy těšíme na hraní do Borotic, kde občanské sdružení Stéblo pořádá pravidelně Zahradní slavnost a kde máme tu čest sdílet pódium se slavnými jmény. Se Stéblem spolupracujeme už řadu let. Z prodeje našich CD dáváme 20 Kč jako příspěvek Stéblu na jejich práci s hendikepovanými mladými lidmi v borotickém denním stacionáři, jezdíme k nim zpívat koledy, oni na naše koncerty...
Z dalších našich veřejných hraní stojí za zmínku téměř skalní účast na podzimních Huntících Zdeňka Hejkrlíka v Příbrami, dále pak Noc muzeí na Dole Anna v Příbrami, Svatohorská Šalmaj v Příbrami, městské slavnosti ve Žluticích, korzo Obora v Příbrami, vánoční zpívání v Boroticích a v LDN v Nemocnici Příbram.
S našimi příznivci se nejčastěji ale potkáváme na K-farmě, což je milá hospůdka v Žežicích u Příbrami, kde jsme také křtili obě naše CD. Obě desky mají skvělé kmotry. Tím prvním byl Zdeněk Hejkrlík, druhé CD pokřtil Petr Cihelka.

Diskografie

 • Když whisku popíjím
  rok vydání: 2010, vydavatel: BN6/Good Day Records
 • Jízdenka do Corku
  rok vydání: 2014, vydavatel: BN6/Good Day Records

Členové kapely

 • Irena Kulovaná
  zobcové flétny, irské píšťaly; texty
 • Ivana Horbaniucová
  kontrabas, bodhrán
 • Marika Lachmanová
  mandolína, cajon
 • Martin Rous
  kytara
 • Jiří Paul
  příčná flétna, zobcové flétny, cajon

Fotografie kapely

Copyright 2015 Pavel Barnáš - Agentura BÁRNY, Realizace: Euro Grid Support Center s.r.o.