Okolo Třeboně / music festival
Nejbližší akce
+ +
dnů
hodin
minut
sekund

Navigace:

Zimní Okolo Třeboně

  11.01.2012

Festival Okolo Třeboně, který loni oslavil 20 let, nabídne další novinku: poprvé ve své existenci připraví zimní verzi s názvem Zimní Okolo Třeboně. Multižánrová přehlídka, s níž jsou spjata jména jako Jaromír Nohavica, Vlasta Redl, bratři Ebeni nebo Chinaski, se ve své zimní variantě zaměří na největší objevy posledních let, které vzešly z festivalové soutěže Houpací kůň. Ozdobou akce bude písničkářka Žofie Kabelková.

Akce, která se odehraje 11. února 2012 v českobudějovickém Café klubu Slavie, bude v Českých Budějovicích také proto, že organizátoři dostali od několika osobností kulturního života v jihočeské metropoli pozvání rozšířit své aktivity do centra kraje.

 

Stručné vizitky účinkujících

My3.avi (Praha)

Formace, která získala hlavní ceny na Portě i Zahradě. Hudebně krouží na hranici popu a jazzu. Osobitý zvuk tvoří trubka, housle, kytara, harmonika, perkuse, p횝ala, baskytara a bicí. Natočili dvě alba: Veselá melancholie a Smutná euforie. Mají za sebou koncert v ČT i turné po Francii.

 Žofie Kabelková (Jihlava)

Největší talent nové písničkářské generace. Kritika ji přirovnává k Alanis Morissette či Norah Jones. Má nominaci na cenu Anděl. Písně z alba Peřiny z vody mají stejně blízko k islandské nezávislé scéně jako k tomu, co dělá Lenka Dusilová. Aktuálně natočila klip V síti s Michaelem Foretem ze SuperStar.

 Zhasni (Nový Bor)

Kapela, která za poslední roky získala ceny na Okolo Třeboně, Zahradě i festivalu Muzika. Hudebně staví na zádumčivém klavíru, akustické kytaře a rockové rytmice. Na své první desce spolupracovala s Janem Spáleným i členy AG Fleku. V úspěšném klipu k písni Parcely na měsíci hraje Jiří Lábus.

Pavel Houfek Band (Teplice)

Severočeská skupina, jejíž lídr Pavel Houfek bývá označován za pěveckého nástupce Dana Bárty. Rytmická a svižná poprocková hudba, která roztančí, ale zároveň texty o něčem a hlavně charismatický lídr. Nyní natáčí album ve slavném pražském studiu SONO.

Epy de Mye (České Budějovice)

Poprocková formace Jana Přesličky, která sbírá úspěchy v řadě soutěží. Má na kontě dvě alba, přičemž to první získalo 4. místo v žánrových cenách Anděl. Původně akustické trio dnes boduje s inteligentním poprockem, naposledy ovládlo silně obsazený Beatfest v Kolíně.

Copyright 2015 Pavel Barnáš - Agentura BÁRNY, Realizace: Euro Grid Support Center s.r.o.