Okolo Třeboně / music festival
Nejbližší akce
+ +
dnů
hodin
minut
sekund

Navigace:

Srdečně Vás zveme na vánoční koncerty Cimbal Classiku

  23.11.2017

Srdečně Vás zveme na vánoční koncerty Cimbal Classiku

Srdečně Vás zveme na vánoční koncerty Cimbal Classiku, na kterých zažijete nejenom nefalšovanou atmosféru českých a moravských vánoc, ale poprvé v rámci křtu jejich nového CD „Nepřestaň si malovat „ uslyšíte i novou píseň OKOLO Třeboně, ve které se Dalibor Štrunc ve vzpomínkách a hudebně vrací na místo vzniku souboru a provede nás neopakovatelnou atmosférou našeho půvabného festivalu.

 

Vánoční Cimbal Classic- Kateřina a Dalibor Štruncovi- 25 let

 

brněnská nadžánrová kapela Kateřiny aDalibora Štruncových (mj. houslistka a cimbalista skupiny Javory sourozenců Ulrychových) patří už pětadvacet let mezi stálice a nejosobitější uskupení české folkové a alternativní hudební scény. Oslavy jejich „čtvrtstoletí laskavé hudby“ budou mít jednu ze zastávek 3. 12. v pražském divadle Gong, či 21. 12. v Českých Budějovicích, a to v podobě tradičního vánočního koncertu, který pohladí posluchače nejen svou neopakovatelnou atmosférou a původní písňovou tvorbou souboru, ale samozřejmě i moravskou a českou vánoční hudbou.

Kouzlo adventního času umocní i křest nového písničkového CD s názvem „Nepřestaň si malovat“.

V jeho rámci zazní i nová píseň Okolo Třeboně, ve které se Dalibor Štrunc ve vzpomínkách a hudebně vrací na místo vzniku souboru a provede nás neopakovatelnou atmosférou našeho půvabného festivalu.

Máte-li rádi průzračné a čisté melodie, lyrické, přemýšlivé a vtipné texty propojené přirozeným zpěvem a nadprůměrným muzikantským řemeslem, pak Vás Cimbal Classic určitě nezklame.

Vánoční koncerty Cimbal Classiku propojují původní tvorbu souboru s tradiční moravskou a českou vánoční hudbou vycházející převážně z lidových tradic. Vedle běžných a zažitých vánočních písní se objevují v programu také málo známé, neotřelé, ale o to krásnější a zemitější vánoční koledy převážně z Valašska, které soubor nahrál na CD Vánoce v Rožnově a Betlém.

Více na  www.cimbalclassic.net

 

 

 

Související videa

Copyright 2015 Pavel Barnáš - Agentura BÁRNY, Realizace: Euro Grid Support Center s.r.o.