Okolo Třeboně / music festival
Nejbližší akce
+ +
dnů
hodin
minut
sekund

Navigace:

Ester Pavlů sopran - Ladislava Vondráčková piano

  20.05.2017

Ester Pavlů sopran - Ladislava Vondráčková piano

Večer světových operních a muzikálových melodií 19.7.2017 od 20h / Třeboň - Schwarzenberská kaple.

1. Antonín Dvořák Cigánské melodie "A les je tichý", "Když mne stará matka", "Struna naladěná"

2. George Bizet "Agnus dei"

3. Pietro Mascagni "Ave Maria"

4. Fryderyk Chopin Minutový valčík

5. Manuel de Falla "Al pano moruno" , Nana"

6. Pablo Luna Zarzuela El nino judio "De Espana vengo"

PAUZA

7. W. A. Mozart Don Giovanni, Elvira "Ah chi mi dice mai"

8. A. Dvořák Rusalka, "Měsíčku na nebi"

9. Franc Liszt "Petrarcův sonet č. 104"

10. G. Gershwin Porgy a Bess "Summertime

11. G. Bizet Carmen "Chanson boheme"

12. Franz List Valse "Impromptu"

13. G. Bizet Carmen "Habanera"

Mezzosopranistka Ester Pavlů se narodila v roce 1986 v Praze. V roce 2009 absolvovala Pražskou konzervatoř pod vedením Luďka Löbla a v tomto roce ukončila svá studia na HAMU v Praze pod vedením Heleny Kaupové. Je laureátkou řady soutěží a přehlídek, například Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech a nositelkou 3. ceny a Ceny Beno Blachuta, dále i finalistkou soutěže Belvedere.

Ester Pavlů absolvovala pěvecké kurzy u Josého Cury, Petera Dvorského, Dony D. Vaughn, Olivery Miljakovic, Dmitrije Vdovina, Aprile Millo, Carol Issac a Evy Randové, se kterou spolupracuje dodnes.

Během sezony 2016/2017 se Ester představila v divadle v Teatro Lirico v Cagliari v recitálu Dvořákových Biblických písní za doprovodu orchestru pod taktovkou Marca Guidariniho, dále v divadle J. K. Tyla v Plzni v roli Olgy v opeře Evžen Oněgin od P. I. Čajkovkého a nejnověji v roli Cizí kněžny v Dvořákově Rusalce.

Jako úspěšnou absolventku masterclass si ji vybral José Cura pro spoluúčast na koncertu operních árii 19. a 20. října 2016 v Obecním domě v Praze, kde společně provedli duet z opery Trubadúr, Ester pak dále vystoupila i s provedením árie Eboli O don fatale z Verdiho opery Don Carlos. Tato spolupráce bude pokračovat během následující sezony v dalších projektech.

Pod vedením Jiřího Bělohlávka se představila s Českou filharmonií v roli „Staré ženy“ v české premiéře opery Bohuslava Martinů „Čím lidé žijí“ v koncertním provedení v pražském Rudolfinu, které bylo v únoru 2015 nominováno v rámci cen The International Opera Awards v kategorii „znovuobjevené dílo“.

Objevuje se v představeních Národního divadla i Státní opery, je častým hostem v Grand Théatre du Puy du Fou ve Francii a spolupracuje s Virtuosi di Praga.

Ve Státní opeřev Praze sepoprvé představilav sezóně 2011/2012 v náročné koloraturní roli Laury z opery Tři Pintové C. M. von Webra.

Ester Pavlů vystupovala také na mnoha zahraničních pódiích – v Itálii, Francii, Německu, Rakousku, Rusku a USA, zejména s repertoárem Rossiniho, Verdiho a Mozartových děl.Věnuje se také písňové tvorbě zejména autorů Richarda Wagnera, Richarda Strausse a Gustava Mahlera.

Spolupracuje jak s tuzemskými orchestry, tak zahraničními - Plzeňská filharmonie, Česká filharmonie, Prague symphonic ensemble, Český národní symfonický orchestr, Virtuosi di Praga, Darmstädter hofkapelle, Filharmonie B. Martinů… Dále spolupracuje s dirigenty M. Krejčím, J. Chalupeckým, H. M. Försterem a Waltrem Attanasim, J. Bělohlávkem, E. Dovicem a H. Richterem, J. Kyzlinkem, P. Valentovičem.

 ----------------------------------

Ladislava Vondráčková je posledním žákem ze třídy prof. Valentiny Kameníkové, u níž studovala v letech 1982-1989. Po dobu studií u ní se zúčastnila mnohých soutěží, z nichž si odvážela vždy ocenění (Concertino Praga - 2.cena, Smetanovská klavírní soutěž - 3.cena) a zvláštní ceny (Cena Společnosti B. Martinů, Zvláštní cena na Concertinu Praga za provedení skladby J. Ježka, Cena ČHF za provedení díla E. Suchoně).

Již za dob studií na konzervatoři v Praze se věnovala komorní hře a spolupráci s mladými pěvci. V roce 1991 byla na základě konkursu přijata na téže škole na místo korepetitora. Zde setrvala do roku 1998.

Pražskou AMU absolvovala v roce 1997. V tomto roce zde nastoupila na oddělení klavírní spolupráce jako odborný asistent a od roku 2008 zde působí jako docentka.

Realizovala mnoho nahrávek pro ČT a Český rozhlas jako sólistka i jako komorní hráč, a to především se souborem Ars rediviva, se kterým spolupracovala jako cembalistka už v dobách studií na AMU.

Spolupracovala se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Státní filharmonií Brno, Smíchovskou komorní filharmonií, Queens of Classic aj. Vystupovala na hudebních festivalech Mahler Jihlava, MHF Český Krumlov, Pražské jaro, Smiřické svátky jara, opakovaně účinkovala na koncertech v rámci cyklů České filharmonie a Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK.

V roce 2011 natočila spolu se sólistkou SOP Praha Andreou Kalivodovou CD "CESTAMI LÁSKY" zahrnující díla z písňové tvorby A. Dvořáka, L. Janáčka,   B. Martinů, O. Ostrčila, J. Kunce a P. Ebena, v roce 2014 CD s díly z písňové tvorby P. Viardot, A. Diepenbrocka, C.Goldmarka aj.

 

Copyright 2015 Pavel Barnáš - Agentura BÁRNY, Realizace: Euro Grid Support Center s.r.o.