Okolo Třeboně / music festival
Nejbližší akce
+ +
dnů
hodin
minut
sekund

Navigace:

Advent uvítáme s Třeboňskými pištci

  25.10.2018

Advent uvítáme s Třeboňskými pištci

Stejně jako v loňském roce i letos zahájíme advent koncerty Třeboňských pištců v Třeboni a Českých Budějovicích.

Třeboňští pištci, flétnový soubor s tradicí trvající už 45 roků, díky čemuž ho město považuje za své „rodinné stříbro“.  Během prvního adventního víkendu zazní zobcové flétny doprovázené kytarou, klávesami, zvonkohrou a rozličnými bicími nástroji a také několik písniček, které zazpívají členky souboru. To vše vytváří originální a nezaměnitelný sound, který evokuje sváteční náladu, tak blízkou atmosféře Vánoc.

„Vystoupí patnáct členek a členů souboru, který vznikl v roce 1974 a právě z tohoto prvního ročníku se vytvořilo zdravé jádro, jež je základem současné sestavy. Někteří už bydlí jinde a na zkoušky i vystoupení k nám cestují z celé republiky, čehož si velmi vážím. Jsou ve skvělé formě a hrají čím dál lépe, což mě moc těší,“ říká vedoucí Třeboňských pištců Václav Šimeček, který soubor založil společně se svou manželkou Milenou.

Pištci mají na repertoáru více než 200 skladeb a písní, které interpretují zpaměti. Hrají renesanční a barokní hudbu, irské tradiční melodie, latinskoamerický folklór, ale i skladby Jaroslava Ježka a evergreeny světové populární hudby a swingu, zpívají také jihočeské lidové písně i černošské spirituály. Výběr toho nejlepšího včetně vánočních písní uslyší lidé v sobotu 1. prosince od 19 hodin v Divadle J. K. Tyla v Třeboni a den poté, v neděli 2. prosince v 17 hodin, v kostele sv. Anny (dříve Koncertní síň Otakara Jeremiáše) v Českých Budějovicích.

Copyright 2015 Pavel Barnáš - Agentura BÁRNY, Realizace: Euro Grid Support Center s.r.o.